www.gminarybno.pl

Drukuj

'Jem owoce, piję mleko – w życiu zajdę daleko'

Opublikowano 2016-05-30 07:46:13. Artykuł wyświetlono: 1949 razy.

"Jem owoce, piję mleko – w życiu zajdę daleko". Pod takim hasłem 20 maja 2016 r. odbyła się V edycja turnieju sportowego, której organizatorem jest Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie.

W zawodach sportowych mogły rywalizować dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III, które uczestniczą w realizowanych przez ARR programach ,,Mleko w szkole” oraz ,,Owoce i warzywa w szkole” z woj. warmińsko-mazurskiego.

Aż 50 drużyn wzięło udział w ciekawych konkurencjach sportowych: ścigano się w sztafecie ogórkowej, w wyścigu kelnerów, wznoszono kopiec ziemniaków, toczono jabłka i siano marchewki.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie zajęły III miejsce! Wystąpiły w składzie: Wiktoria Jędrychowska, Zuzanna Kozłowska, Tobiasz Loźniewski, Jakub Rozentalski i Wiktoria Stępka.

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III już po raz piąty wzięły udział w zabawie, za co szkoła otrzymała statuetkę oraz pamiątkowy dyplom. Opiekunkami drużyn były panie: Aneta Borowska i Bożena Kamińska.

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka