www.gminarybno.pl

Drukuj

Koszelewy: ćwiczenia strażaków

Opublikowano 2014-09-29 10:03:25. Artykuł wyświetlono: 2110 razy.

W piątek, 26 września 2014 r. odbyły się kolejne, coroczne ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy Rybno, pod kryptonimem „Koszelewy 2014”.

W ćwiczeniach przeprowadzonych na obiekcie szkoły podstawowej w Koszelewach wzięło udział osiem jednostek OSP z terenu gminy Rybno. Celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania jednostek na miejscu akcji ratowniczej, umiejętności prowadzenia korespondencji radiowej oraz kierowania działaniami ratowniczo-gaśniczymi.

Trening strażaków obserwowali przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rybnie oraz Wójt Gminy Rybno Edmund Ligman. Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar w budynku szkoły podstawowej oraz wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego. Nadzór nad przebiegiem ćwiczeń sprawował Komendant Gminny ZOSP RP Władysław Krajewski we współpracy z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie st. kpt. Piotrem Bojanowskim.

Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się ich podsumowanie oraz omówienie.
 


Galeria zdjęć skojarzona z tekstem 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka