www.gminarybno.pl

Drukuj

Maria Kozłowska sołtysem Truszczyn

Opublikowano 2015-02-11 08:35:00. Artykuł wyświetlono: 1365 razy.

We wtorek, 10 lutego o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Truszczynach odbyły się wybory sołeckie na sołtysa wsi oraz radę sołecką. Wybory poprowadzili: Jarosław Świniarski z Urzędu Gminy Rybno oraz wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski.

Na to ważne wydarzenie oprócz mieszkańców wsi przybyli także radni gminy Rybno: Andrzej Kornacki, Piotr Kamiński, Sylwester Kasprowicz oraz radny powiatu Działdowskiego – Bogdan Kopański.

Na sołtysa Truszczyn zgłosiła się tylko jedna kandydatka – MarIa Kozłowska. Mieszkańcy zgodnie zadecydowali, że MarIa Kozłowska stanowisko sołtysa pełnić będzie przez kolejne cztery lata – otrzymała 63 głosy. Do rady sołeckiej mieszkańcy wybrali: Jana Wąsiewskiego, Joannę Kozicką, Krzysztofa Chwieśko, Pawła Kuczyńskiego i Roberta Szaj.

Nowy sołtys oraz nowa rada sołecka będzie miała dużo pracy, ponieważ już w tym roku z budżetu gminy Rybno zostanie wyodrębniony fundusz sołecki – Truszczyny otrzymają około 16 tysięcy zł. Wójt gminy Rybno korzystając ze spotkania z mieszkańcami Truszczyn wytłumaczył wszystkim jak wygląda sytuacja finansowa w Urzędzie Gminy Rybno oraz jakie inwestycje stawia na pierwszym miejscu do zrealizowania.

Tekst i zdjęcie nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka