www.gminarybno.pl

Drukuj

Mazury Air Show 2013

Opublikowano 2013-08-01 09:00:59. Artykuł wyświetlono: 1368 razy.

W dniach 3 i 4 sierpnia 2013 roku w Giżycku nad jeziorem Niegocin odbędzie się 15. edycja jednej z największych imprez lotniczych w Polsce Mazury AirShow 2013.

Mazury AirShow to jedyne miejsce w Polsce gdzie publiczność ma okazję podziwiać niezwykłe maszyny latające jakimi są wodnosamoloty. Tylko tutaj mogą one zaprezentować w pełni swoje możliwości lądowania i startu bezpośrednio z powierzchni jeziora.

Mazury AirShow 2013 to jedna z największych cywilnych imprez lotniczych w Polsce, wcześniej znanej pod nazwą Festyn Lotniczy Mazury. Impreza ta odbywała się corocznie od 1999 roku gromadząc liczną publiczność rozmiłowaną w podniebnych ewolucjach. Pierwsze dziesięć imprez odbyło się na lotnisku Wilamowo położonym obok Kętrzyna. Jedenasta edycja lotniczych pokazów eksperymentalnie była realizowana w dwóch miejscach: nad lotniskiem Kętrzyn Wilamowo i w Giżycku nad jeziorem Niegocin.

Mazury AirShow to impreza pod wieloma względami wyjątkowa. Pokazy odbywają się w niecodziennej i pięknej mazurskiej scenerii, gdzie brzegi jeziora stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności zapewniając świetną widoczność. Tafla jeziora jest doskonałym lądowiskiem dla maszyn, które rzadko goszczą na pokazach, dla wodnosamolotów czyli dla latających łodzi i samolotów-amfibii. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Mazury AirShow to jedyne tej wielkości pokazy lotnicze, które można oglądać całkowicie za darmo.

Podczas tegorocznej edycji imprezy nie zabraknie akrobacji indywidualnej i zespołowej, pokazowych przelotów nowoczesnych maszyn transportowych i wielozadaniowych oraz zabytkowych samolotów, na których latali piloci podczas II wojny światowej. Wielką atrakcją będą wodowania i starty wspomnianych już wodnopłatów.

Zapraszamy na Mazury AirShow 2013 !
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka