www.gminarybno.pl

Drukuj

Młodzi bliżej Samorządu

Opublikowano 2015-06-12 14:14:18. Artykuł wyświetlono: 1893 razy.

W dniu 8 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Działdowie odbyło się spotkanie pod hasłem „Młodzi bliżej Samorządu”, zorganizowane przez Radę Powiatu Działdowskiego i prowadzone przez Dyrektora Zespołu Szkół w Rybnie a zarazem Przewodniczącą Rady Powiatu Działdowskiego Magdalenę Anczykowską.

W spotkaniu z młodzieżą wzięli udział m. in. Minister i jednocześnie Przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Piotr Żuchowski, Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Teresa Nowakowska, Starosta Działdowski Marian Janicki, Wicestarosta Działdowski Marian Brandt, Radni Rady Powiatu Działdowskiego, Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Działdowo Paweł Żujewski i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Działdowskiego.

W trakcie spotkania zaproszeni gości przybliżyli młodzieży specyfikę pracy parlamentarnej i samorządowej. Reprezentanci dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych w tym Liceum Ogólnokształcącego w Rybnie reprezentowanego przez Michała Kłosowskiego, Kamila Wieczorka, Szymona Stepnowskiego sformułowali swoje oczekiwania wobec samorządów. Zgłaszano m. in. chęć powołania młodzieżowych rad w poszczególnych gminach wzorem Młodzieżowej Rady Miasta Działdowo oraz młodzieżowej rady powiatowej, która współpracowałaby ściśle z Radą Powiatu Działdowskiego przy uchwalaniu budżetu na kolejne lata, przedstawiając swoje inicjatywy i sugestie, zwłaszcza w sferze kultury, nauki i sportu.

Należy podkreślić, że młodzież wykazała się dużą znajomością zadań oraz roli poszczególnych szczebli samorządowych. Interesującym punktem spotkania był również występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rybna pod kierunkiem Jarosława Rolkowskiego. Na koniec pracownicy starostwa przedstawili główne zadania poszczególnych wydziałów, które są obecnie realizowane.

Michał Kłosowski i Szymon Stepnowski LO Rybno
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka