Nowy sprzęt trafi do strażaków

Opublikowano 2018-09-07 14:34:38. Artykuł wyświetlono: 1258 razy.

Specjalistyczny sprzęt ratowniczy trafi niebawem do strażaków ochotników z terenu naszej gminy.

W dniu dzisiejszym (07.09.2018r.) Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski oraz Skarbnik Gminy Rybno Zdzisława Kanicz podpisali umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości, na podstawie której do naszych jednostek OSP trafi sprzęt ratowniczy o łącznej wartości
86 700,00 zł. Będą to między innymi automatyczne defibrylatory zewnętrzne, torby ratownicze i zestaw narzędzi hydraulicznych. Wkład własny Gminy Rybno w realizację zadania wynosi jedynie 867,00 zł co stanowi 1% wartości, pozostała kwota w wysokości
85 833,00zł  zostanie przekazana Gmine Rybno w formie dotacji celowej ze środków Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Programu I, Priorytetu IIIB: Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem - na rok 2018.