Odeszła nauczycielka Zespołu Szkół

Opublikowano 2016-11-25 15:11:40. Artykuł wyświetlono: 1501 razy.

Dnia 22 listopada 2016r. odeszła od nas Pani Małgorzata Chylińska, wieloletni nauczyciel i wicedyrektor Zespołu Szkół w Rybnie.

Pani Małgorzata Chylińska urodziła się 30 stycznia 1964r. w Lidzbarku. Tam ukończyła Szkołę Podstawową, a następnie Liceum Ogólnokształcące. W roku 1994 uzyskała dyplom ukończenia Wydziału Matematyczno- Przyrodniczego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie.

Karierę zawodową Pani Małgorzata rozpoczęła w 1983r. w szkole w Koszelewach, a od 1 września 1994r. do 31 sierpnia 1998r. pełniła funkcję dyrektora tejże szkoły.

W Zespole Szkół w Rybnie podjęła pracę 1 września 2007r. Tam pracowała jako matematyk i wicedyrektor.

Była nauczycielem bardzo lubianym, zaangażowanym w swoją pracę. Potrafiła zainteresować uczniów matematyką i wraz z nimi osiągać liczne sukcesy. Zarażała swoich wychowanków optymizmem i chęcią obdarowywania innych dobrem.

Pani Małgorzata Chylińska była osobą ambitną, niezależną i wiarygodną, szczerą i szanowaną przez koleżanki i kolegów, rodziców, środowisko. Zawsze umacniała i promowała dobre imię szkoły w naszej lokalnej społeczności.

Za swoje osiągnięcia dydaktyczne wielokrotnie otrzymywała Nagrody Dyrektora Szkoły oraz Wójta Gminy Rybno.

Dzisiaj wraz rodziną i przyjaciółmi licznie pożegnali Panią Małgorzatę koleżanki i koledzy, uczniowie i wychowankowie oraz przedstawiciele instytucji i władz samorządowych.

Jakiej lekcji życia udziela nam śp. Pani Małgorzata Chylińska, czego nas dzisiaj uczy? Może tego, że nie wolno w życiu marnować żadnej chwili i zawsze wybierać to, co najważniejsze, trwałe i nieprzemijające.