www.gminarybno.pl

Drukuj

Orszak Trzech Króli w Hartowcu

Opublikowano 2015-01-09 10:23:12. Artykuł wyświetlono: 1175 razy.

We wtorek, 6 stycznia w Hartowcu odbył się Orszak Trzech Króli zorganizowany przez miejscową parafię oraz ks. Sławomira Skonieczka.

Ponad 200 mieszkańców Hartowca oraz zaproszonych gości przybyło do kościoła, by tam wspólnie obchodzić święto Trzech Króli.

Około godziny 14:00 na parkingu przy kościele ks. Sławomir Skonieczka uformował orszak, który następnie maszerował ulicami Hartowca. Wszyscy uczestnicy orszaku otrzymali korony oraz śpiewniki, a wielu z nich także przebrało się w strój postaci wigilijnej w kolorze niebieskim, zielonym lub czerwonym. Przemarsz prowadzili trzej królowie (w postać jednego z króli wcielił się radny gminy Rybno – Andrzej Kornacki), a wszyscy biorący udział śpiewali kolędy. Na samym końcu akcji ponownie na parkingu przy kościele na wszystkich uczestników czekała gorąca herbata, ciasto oraz kiełbaski, które można było sobie usmażyć przy ognisku. W trakcie poczęstunku kolędy śpiewał zespół – L’amici. Ks. Sławomir Skonieczka dziękuje wszystkim mieszkańcom za pomoc w organizacji oraz za aktywny udział w orszaku. Patronatem honorowym to wydarzenie objął Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski.

 

Tekjst i fot. nadesłał: Sylwester Kasprowicz


Galeria zdjęć skojarzona z tekstem 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka