www.gminarybno.pl

Drukuj

OSP Żabiny w KSRG

Opublikowano 2015-02-05 15:01:16. Artykuł wyświetlono: 2025 razy.

W czwartek, 5 lutego 2015 r. w Olsztynie odbyła się uroczystość włączenia pięciu jednostek do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej wśród jednostek włączonych do systemu znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Żabinach.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy ma na celu ochronę ludzi i mienia przed wszelkimi zagrożeniami wynikającymi z praw przyrody oraz rozwoju cywilizacyjnego i technologicznego. System ten, obejmujący obszar całego kraju, jest integralną częścią systemu bezpieczeństwa publicznego. OSP w Żabinach została włączona do KSRG jako druga z terenu Gminy Rybno, od 1995 w systemie działają już strażacy z OSP w Rybnie. Obecność ochotników z Żabin w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym oznacza dla samej jednostki szansę na dalszy rozwój a dla mieszkańców Gminy Rybno wydatny wpływ na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa lokalnego.

W uroczystości oficjalnego wcielenia OSP Żabiny do KSRG uczestniczył Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski oraz przedstawiciele Zarządu jednostki w osobach: Piotr Nazar - Prezes OSP Żabiny, Jerzy Ruciński - Naczelnik OSP Żabiny.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka