www.gminarybno.pl

Drukuj

'Podaj Łapę' w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie

Opublikowano 2019-03-06 07:37:26. Artykuł wyświetlono: 819 razy.

Edukacja i kształtowanie wrażliwości wobec zwierząt konieczne jest już na poziomie szkolnym. W dniu 5 marca 2019r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie odbyło się spotkanie z Pracownikami Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Podaj Łapę”. z Tatar.

Gościem honorowym był pies Dropsik mieszkaniec schroniska. Do tego schroniska trafiają bezdomne zwierzęta z 12 samorządów należących do Ekologicznego Związku Gmin Działdowszczyzna miedzy innymi z naszej Gminy Rybno. Pani Kinga- pracownik schroniska w oparciu prezentację multimedialną zaprezentowała uczniom jak wygląda schronisko, opowiedziała o pracy wolontariusza w schronisku i o tym jak można adoptować psa. Zwróciła uwagę, że pies to nie zabawka, którą można odstawić na półkę. Jest to istota, w której bije serce, oddycha i czuje ból i dla tego należy traktować ją z szacunkiem.

Pan Piotr przedstawił swoją codzienną pracę w schronisku. Opowiedział w jaki sposób należy chronić się przed groźnym psem, jak postępować z psami, które mogą wałęsać się po naszych ulicach. Uczniów poruszyła historia niepełnosprawnego psa Dropsika, który swoim zachowaniem podbił serca wszystkich małych milusińskich. Pani Monika Ciecińska i Pani Alicja Knitter w ramach wolontariatu przeprowadziły zbiórkę karmy, ręczników, misek, smyczy dla schroniska w Tatarach. Dziś uczniowie mogli osobiście przekazać zgromadzone dary na ręce pracowników schroniska.

Zmiana podejścia do zwierząt powinna odbywać się w szkole podstawowej. Jeśli ktoś wcześnie nie polubi kotów i psów, później nie będzie obchodził go los zwierząt. Edukacja dzieci przyniesie efekty być może dopiero za 15 lat dlatego im później zaczynamy, tym dłużej skazujemy zwierzęta na bezsensowne cierpienia ludzi nieświadomych.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka