www.gminarybno.pl

Drukuj

Poświęcenie samochodu OSP Żabiny

Opublikowano 2015-07-28 12:27:15. Artykuł wyświetlono: 2114 razy.

W sobotę, 27 lipca o godz. 13:00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszelewach odbyła się Msza Św. w intencji strażaków i ich rodzin. Mszę świętą odprawił ks. Marian Zbrojski.

Po mszy wszyscy udali się do Żabin, gdzie miała odbyć się uroczystość poświęcenia nowego wozu strażackiego OSP Żabiny. Prowadząca marsz - Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Rybnie, strażacy z jednostek OSP z Gminy Rybno oraz zaproszeni goście przeszli ulicami Żabin do jednostki OSP. Tam uroczystość poprowadziła druhna Jolanta Petrykowska.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związków Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej – Jacek Protas, Warmińsko – Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st. Brygadier Mirosław Rutecki, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP – Marian Janicki, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Komendant Powiatowego PSP w Działdowie st. bryg. – Bogdan Cywiński, Komendant Powiatowego PSP w Nidzicy bryg. – Mariusz Wilamowski, Leśniczy Leśnictwa Grzybiny – Sławomir Skibniewski, ks. kanonik Proboszcz Parafii Koszelewy – Marian Zbrojski, ks. kanonik Dziekan – Mirosław Owczarek, radny gminy Rybno – Grzegorz Rozentalski, Ochotnicze Straże Pożarne z Rybna, Rumiana, Koszelew, Dębienia, Gralewa, Truszczyn, Hartowca, Grąd i Jeglii.

Na samym początku uroczystości naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabinach Jerzy Ruciński złożył meldunek prezesowi – Jackowi Protasowi. Następnie wójt – Tomasz Węgrzynowski, radny – Grzegorz Rozentalski oraz prezes OSP Żabiny – Piotr Nazar powitali wszystkich zaproszonych gości oraz mieszkańców wsi Żabiny. Potem nastąpiło uroczyste poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostki OSP Żabiny przez dziekana Mirosława Owczarka oraz oficjalne przekazanie przez Jacka Protasa.W trakcie uroczystości poświęcona

została także tablica upamiętniająca przekazanie placu Parafii Rzymsko-Katolickiej pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszelewach przez Urząd Gminy w Rybnie.

Także podczas uroczystości nastąpiła ceremonia wręczenia medali zasłużonym strażakom przez Marszałka Jacka Protasa. Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał Krzysztof Plewa oraz Piotr Potorski, srebrny – Piotr Nazar i złoty Tadeusz Michalski, Bogdan Petrykowski oraz Jerzy Ruciński.

Następnie wszyscy zaproszeni goście zabrali głos oraz został odczytany list gratulacyjny od prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczy Pospolitej Polskiej Waldemara Pawlaka. Wójt Gminy Rybno podkreślił, że choć na terenie gminy jest aż 9 jednostek Straży Pożarnych to nie zamierza żadnej z nich likwidować, wręcz odwrotnie będzie robił wszystko aby te jednostki były jeszcze lepiej wyposażone, a strażacy lepiej wyszkoleni.

Po oficjalnej części przy sali OSP w Żabinach rozpoczął się piknik strażacki, na którym przy muzyce zespołu Golden Boys bawiła się cała wieś.

Tekst i zdjęcia nadesłał Sylwester Kasprowicz


Galeria zdjęć skojarzona z tekstem 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka