www.gminarybno.pl

Drukuj

Maraton Czytelniczy 'Wieczór z książką'

Opublikowano 2015-12-14 12:43:47. Artykuł wyświetlono: 4514 razy.

W piątek 11 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół w Rybnie odbył się Maraton Czytelniczy pod hasłem „Wieczór z książką”.

Spotkanie przygotowały: dyrektor Magdalena Anczykowska, Joanna Maciejewska, Jolanta Rozwadowska, Joanna Gawlik, Patrycja Heleniak oraz Alina Zawadzka. Wieczór miał zachęcić młodzież do czytania i sięgnięcia po książkę . Była to także realizacja jednego z zadań projektu Szkoła z Klasą 2.0 uwzględniającego zastosowanie TIK w edukacji. Pierwsza część spotkania poświęcona była Joannie Chmielewskiej i jej powieści „ Dwie głowy i jedna noga”. W drugiej części czytano kryminał Artura Conana Doyle „ Pies Baskerville’ów”. Młodzież uczestnicząca w Maratonie oprócz czytania mogła posłuchać audiobooków, obejrzeć fragmenty filmu, zagrać w gry o Sherlocku Holmesie on-line i rozwiązać quizy z nagrodami.

Podsumowaniem Maratonu było wyrażenie własnego zdania na temat zajęć przygotowanych na ten wieczór. „Uśmiechnięte buźki” świadczą o sukcesie spotkania z książką . Na pożegnanie uczestnicy zostali obdarowani pamiątkową zakładką do książki.

Nadesłała: Magdalena Anczykowska
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst