www.gminarybno.pl

Drukuj

Przedstawiciele Klubu Gaja w Rybnie

Opublikowano 2015-08-17 11:02:51. Artykuł wyświetlono: 1557 razy.

28 lipca 2015 r. w Zespole Szkół w Rybnie odbyło się spotkanie w związku ze zgłoszeniem przez szkołę naszej urokliwej rzeki – Welu do tegorocznej edycji konkursu Rzeka Roku.

Ze strony Klubu Gaja udział wziął koordynator programu Paweł Grzybowski oraz fotograf Tomek Pikuła. Uczestniczyli także dyrektor szkoły – M. Anczykowska, dyr. WPK K. Główczyński, koordynator szkolny P. Heleniak, nauczyciel historii J. Anczykowski, przedstawiciel uczniów A. Wiśniewska, pracownik WPK – Arkadiusz Abramowski. Spotkanie miało na celu opracowanie dokumentacji filmowej i fotograficznej, dzięki której rzeka będzie prezentowana podczas głosowania, czyli od 1- 29 września 2015 r. Począwszy od wpłynięcia Welu na teren gminy Rybno ( rejon Szczuplin), most gdzie Wel wypływa z j. Rumian i płynie meandrując przez tereny łąkowe do j. Zarybinek, przez teren gospodarstwa ekologicznego pp. Hillar w Tuczkach, teren Lasu Nadwelskiego w Lidzbarku, aż do Piekiełka – rejon miejscowości Trzcin starano się pokazać różnorodność tej rzeki, jej walory przyrodnicze, edukacyjne, historyczne i kulturowe. Wszystkich zapraszamy do głosowania we wrześniu.

Nadesłała: M. Anczykowska
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka