www.gminarybno.pl

Drukuj

Przedszkolaki dbają o przyrodę

Opublikowano 2014-05-09 12:42:58. Artykuł wyświetlono: 2553 razy.

Dzieci z Przedszkola w Rybnie kochają i dbają o przyrodę.

W ramach realizacji zadań dotyczących ochrony środowiska dzieci z Przedszkola w Rybnie podjęły szereg działań. Wyznaczyły przedszkolną ostoję przyrody - staw. O stawie i jego otoczeniu opowiedział dzieciom zaprzyjaźniony z przedszkolem pracownik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Pan Przemysław Rojek. Przedszkolaki w trakcie spacerów i wycieczek prowadziły poszukiwania gniazd bocianów oraz jaskółek. Przeprowadziły także wywiad z babcią jednego z przedszkolaków na temat „Ogrody dawniej i dziś”. Znalazły dzikie wysypisko, które uporządkowały, a teren po wysypisku objęły ochroną.

 tekst i fot. Przedszkole w Rybnie
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka