Przedszkolaki z Rybna najlepsze w powiecie

Opublikowano 2011-12-08 11:30:02. Artykuł wyświetlono: 2823 razy.

W Mikołajki (6 grudnia 2011 r.) w hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie odbyły się I Sportowe Igrzyska Przedszkolaków Powiatu Działdowskiego pod hasłem "Bo wszystkie dzieci nasze są".

W rywalizacji uczestniczyły reprezentacje czternastu placówek przedszkolnych z terenu Powiatu Działdowskiego, w tym dwunastosobowy zespół złożony z dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych działających przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie. Młodzi sportowcy rywalizowali w siedmiu konkurencjach: bieg na 10 m  z przekazaniem pałeczki, slalom między znacznikami, wyścig w workach, skok w dal, bieg przez płotki, rzut woreczkiem do pojemnika, wyścig z obręczą hula-hop.

W klasyfikacji końcowej reprezentacja oddziałów przedszkolnych przy SP w Rybnie zajęła pierwsze miejsce w powiecie działdowskim. W skład drużyny weszli: Kościjańczuk Oliwia, Tomaszewska Marta, Wysocka Julia, Pilanc Daria, Kwiatkowska Amelia, Lelińska Karolina, Sztejka Filip, Sztejka Wojciech, Napiórkowski Artur, Michalski Jan, Kreński Szymon, Dąbrowski Jakub. Opiekunem drużyny była Pani Katarzyna Karbowska.