www.gminarybno.pl

Drukuj

Przedszkole promuje zdrowie

Opublikowano 2011-10-24 10:41:06. Artykuł wyświetlono: 3060 razy.

Przedszkole w Rybnie otrzymało certyfikat warmińsko – mazurskiego kuratora oświaty "szkoła promująca zdrowie".

Przedstawiciele przedszkola byli uczestnikami Wojewódzkiej Konferencji Szkół i Placówek Promujących Zdrowie, która odbyła się 3 października 2011r. w Gimnazjum Nr 1 w Szczytnie. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Agencji Rynku Rolnego, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwa Edukacji. Jako delegacja z naszej placówki brali w niej udział wybrani pracownicy przedszkola i rodzice.

Podczas konferencji Przedszkole w Rybnie jako jedyna placówka w tym roku uzyskało certyfikat. Sześć placówek otrzymało akty przynależności do Wojewódzkiej Sieci Szkół i Placówek Promujących Zdrowie. Wojewódzki certyfikat otrzymaliśmy z rąk Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty pani Grażyny Przasnyskiej, Wiceministra Edukacji Narodowej pana Zbigniewa Włodkowskiego oraz krajowego koordynatora Szkól Promujących Zdrowie pani Katarzyny Stępniak.

Dyrektor przedszkola Joanna Psiuk składa serdeczne podziękowania całej społeczności przedszkolnej za zaangażowanie w działania na rzecz promocji zdrowia oraz za aktywny udział w przygotowaniu do wojewódzkiej konferencji.

Szczególnie gorące podziękowania należą się nauczycielkom: Agnieszce Kołpackiej, Justynie Kalinowskiej – Rojek, Annie Szczawińskiej; pracownikom obsługi, szczególnie pani Marzenie Węgier, rodzicom: Lucynie Szerszeń, Markowi Wilbrandtowi, Anicie Ziółkowskiej, Dorocie Ostrowskiej, Ewelinie Truszczyńskiej oraz innym osobom, które wspierały nas duchowo.

 

Tekst i zdjęcia nadesłała Joanna Psiuk - Dyrektor Przedszkola w Rybnie
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka