Razem bezpieczniej

Opublikowano 2020-10-23 15:49:21. Artykuł wyświetlono: 1520 razy.

W dniu 23.10.2020 r. został zakończony i przekazany do użytkowania projekt pn. Aktywne znaki D-6 na czterech przejściach dla pieszych na drodze wojewódzkiej nr 538 zrealizowany z „Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań, Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020" Koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Efekty rzeczowe to wyposażone w aktywne znaki dwa przejścia dla pieszych na ul. Wyzwolenia przy Szkole Podstawowej w Rybnie i dwa przejścia na ścieżce pieszo – rowerowej Dębień – Rybno oraz zakupiony Zestaw miasteczka drogowego do nauki bezpiecznych zachowań na drodze. Zestaw składa się z 6 autochodzików, w których dzieci przeobrażają się w kierowców poruszających się po drodze. Drogi są oznakowane i posiadają „zebry”, na których dzieci ćwiczą bezpieczne przejście przez drogę. Uzupełnieniem zestawu są puzzle 6 znaków drogowych i domek edukacyjny. Zestaw można wypożyczyć i wykorzystać do zajęć edukacyjnych.