www.gminarybno.pl

Drukuj

'Bezpieczni na drodze'

Opublikowano 2015-10-06 07:44:33. Artykuł wyświetlono: 3220 razy.

Od września 2015r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jeglii ruszyła akcja pod nazwą „Bezpieczni na drodze”.

W ramach akcji wychowawcy klas omawiają z uczniami zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Najmłodsi uczą się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i poruszania się poza obszarem niezabudowanym. Wszyscy poznają zasady zachowania się wobec osób obcych. Częstym problemem dzieci na wsi są wałęsające się psy, które często bywają groźne. Wychowawcy omawiają sposoby postępowania, aby pies nie zrobił dziecku krzywdy, podają wskazówki i zasady działania, gdy pies zaatakuje.

Dla pełniejszego dotarcia do młodego odbiorcy Pani dyrektor Lucyna Nowakowska zaprosiła do szkoły funkcjonariuszy policji z Posterunku Policji w Rybnie.

Dnia 28 września Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Jeglii odwiedzili funkcjonariusze policji Dariusz Karbowski i Grzegorz Ankiewicz. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w szkole oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta oraz wóz policyjny, który dzieci mogły obejrzeć z bliska. Kontynuacją akcji „Bezpieczni na drodze” będzie udział w konkursie "Bezpieczna i przyjazna droga do szkoły przez cały rok" organizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji pod patronatem Marszałka Województwa i Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.
 

Tekst i zdjęcia nadesłane przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Jeglii
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst