Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert w ramach Programu Senior + na rok 2018

Opublikowano 2018-02-15 10:39:09. Artykuł wyświetlono: 1170 razy.

Na stronie internetowej Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej została ogłoszona informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert w ramach Programu Senior + EDYCJA 2018.

Z przyjemnością informujemy, iż Gmina Rybno znalazła się w gronie jednostek samorządowych, które otrzymają dofinansowanie na realizację projektu w ramach programu wieloletniego "SENIOR+ " na lata 2015-2020. Nasza gmina otrzyma łącznie dofinansowanie w kwocie 409 101,00 zł na utworzenie Klubu "SENIOR+" w miejscowości Szczupliny oraz Dziennego Domu „Senior +” w miejscowości Jeglia.

W ramach planowanych działań przewiduje się skierowanie do seniorów oferty uwzględniającej ich potrzeby w szczególności prozdrowotne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe oraz rekreacyjne.

W ramach projektu wykonane zostaną prace remontowe wnętrza i elementów zewnętrznych świetlicy wiejskiej w Szczuplinach oraz świetlicy wiejskiej w Jeglii. Przewidywany zakres robót obejmować będzie izolację ścian zewnętrznych, wymianę pokrycia dachowego oraz remont ścian poprzez odnowienie powłok malarskich, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a także modernizację instalacji elektrycznej i grzewczej. Dodatkowo do każdego obiektu zostanie zakupione niezbędne wyposażenie.

Więcej informacji o wynikach konkursu opublikowano na stronie internetowej: