www.gminarybno.pl

Drukuj

Rumian: Szkoła Podstawowa ubiega się o certyfikaty

Opublikowano 2016-03-18 09:18:05. Artykuł wyświetlono: 605 razy.

Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Rumianie, jako jedna z nielicznych szkół w Polsce zakwalifikowała się do projektu międzynarodowego „EAT RESPONSIBLY”/ „JEDZMY ODPOWIEDZIALNIE”.

W związku z projektem powołano Eko-komitet, który przeprowadził audyt, na podstawie, którego został utworzony plan działania. Zaplanowano już szereg różnych przedsięwzięć promujących odpowiedzialne odżywianie, kładąc nacisk na coraz powszechniejszy problem Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade). Szkoła jednocześnie będzie ubiegała się o uzyskanie certyfikatu Szkoły Sprawiedliwego Handlu.

Ponadto, dążąc do ciągłego podnoszenia świadomości ekologicznej Szkoła po raz kolejny podejmuje działania zmierzające do uzyskania międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi. Uczniowie pod okiem swoich opiekunów będą realizowali szereg przedsięwzięć , których celem będzie eliminowanie błędów żywieniowych oraz tych związanych z segregacją i recyklingiem. Zaplanowano m.in. projekt pod hasłem: „Litter Less – Śmieci mniej". Szkoła po raz drugi będzie ubiegała się też o Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”.

W projekty zaangażowana jest cała społeczność szkolna wraz z Radą Rodziców, a koordynatorkami projektów są pani Alicja Gontarz i pani Iwona Cybulska na czele z dyrektor szkoły, panią Hanną Kirchhof.

Nadesłała: Alicja Gontarz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka