Ruszyła budowa ścieżki edukacyjnej wokół jeziora w Rybnie

Opublikowano 2019-03-29 08:58:31. Artykuł wyświetlono: 2015 razy.

Ruszyły prace budowlane związane z wybudowaniem ścieżki edukacyjnej wokół jeziora w Rybnie - Etap 1.

Wykonawcą robót budowlanych jest Firma P.P.H.U "Rostkowscy" s.c. J. W. Rostkowscy.

Budowa ścieżki edukacyjnej wyeksponuje walory przyrodnicze charakterystyczne dla tego terenu. Wykonanie inwestycji umożliwi sprawne zagospodarowanie jeziora poprzez przywrócenie odpowiedniego ładu przestrzennego. Ścieżka oprócz walorów wizualnych spełniać będzie również funkcję dydaktyczną, na specjalnych tablicach ukazane będą zasoby przyrodnicze występujące na tym terenie oraz ciekawostki o regionie i jego potencjale. Inwestycja obejmuje wykonanie pomostów drewnianych o łącznej długości 880 metrów wraz z tarasami widokowymi oraz nowoczesnego oświetlenia LED, które uruchamiane będzie poprzez czujniki ruchu. Oświetlenie działać będzie jedynie w momencie użytkowania.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 w kwocie 1.051.249,23 zł. Całkowity koszt inwestycji wynosi 1.299.998,80zł.

Umowne zakończenie zadania to koniec listopada 2019, zaś wykonawca planuje ukończyć inwestycję do początku września br.

W czasie trwanie prac prosimy o zachowanie szczególnej uwagi przebywając w pobliżu inwestycji oraz nie wchodzenie na teren budowy podczas jej trwania. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.