www.gminarybno.pl

Drukuj

Samorządowcy uhonorowani przez strażaków

Opublikowano 2012-06-28 13:35:30. Artykuł wyświetlono: 1849 razy.

Wójt Gminy Rybno oraz Rada gminy Rybno zostali odznaczeni "Złotymi medalami za zasługi dla pożarnictwa".

Medale zostały nadane przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie. Odznaczenia zostały wręczone przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Pana Jerzego Chmielewskiego podczas XXII sesji Rady Gminy Rybno w dniu 26 czerwca 2012 r. Inicjatorem i wnioskodawcą nadania medali był Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rybnie, który w ten sposób chciał wyrazić podziękowanie za systematyczne wspieranie strażaków oraz za działania podejmowane zarówno przez Wójta Gminy Rybno jak i Radę Gminy Rybno na rzecz poprawy stanu ochrony przeciwpożarowej. Dzięki decyzjom Wójta i uchwałom podjętym przez Radę Gminy Rybno w ostatnich latach jednostki OSP z terenu naszej gminy wzbogaciły się o pięć fabrycznie nowych samochodów pożarniczych i dwa średnie samochody, które zostały karosowane. Zakupiono również pięć nowoczesnych motopomp oraz bardzo dużą ilość sprzętu i wyposażenia ochrony osobistej strażaka.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka