www.gminarybno.pl

Drukuj

SP Rybno: Konkurs wiedzy wędkarskiej

Opublikowano 2015-03-25 12:18:46. Artykuł wyświetlono: 2545 razy.

W dniu 21 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Wędkarsko – Ekologicznej. Do konkursu przystąpiło 30 uczestników z pięciu szkół : Szkoła Podstawowa z Jegli, Koszelew, Rumiana, Rybna, Żabin.

Konkurs rozegrany został w trzech etapach. Uczestnicy napisali test dotyczący zagadnień wędkarskich, odpowiadali na pytania związane z przyrodą. Ostatnim etapem był konkurs rzutowy, w którym uczestnicy zarzucali wędkę jak najbliżej określonego celu. Konkurs został rozstrzygnięty drużynowo i indywidualnie. Najlepsze drużyny to :

I miejsce – drużyna 2 ze Szkoły Podstawowej w Rybnie : Michał Laskowski, Weronika Chmielewska, Miłosz Jadanowski, Michał Kozłowski, Bartosz Uzarski.

II miejsce – drużyna 1 ze Szkoły Podstawowej w Rybnie : Kamil Dombrowski, Dominik Kornatowski, Mateusz Cybulski, Michał Pietrzak, Wiktor Węgrzynowski.

III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Koszelewach : Bartosz Ćwiek, Wanesa Dombrowska, Oskar Pleta, Krzysztof Szmidt, Miłosz Szczepański.

Najlepsi zawodnicy indywidualni to :
I miejsce – Dominik Kornatowski SP Rybno
II miejsce – Bartosz Ćwiek SP Koszelewy
III miejsce – Szymon Kruszyński SP Żabiny

Dodatkowo Bartosz Ćwiek otrzymał puchar ufundowany przez pana Marka Dembskiego prezesa PZW Koła Działdowo za konkurs rzutowy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, które sponsorowali Wójt Gminy Rybno pan Tomasz Węgrzynowski, Dyrektor Okręgu PZW Ciechanów Adam Gierej, Zarząd PZW Koło Działdowo, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie pani Bożena Dobrzyńska. Uczestnicy konkursu, zaproszeni goście, rodzice i opiekunowie mogli zapoznać się ze sprzętem wędkarskim oraz metodami połowu ryb. Dyrektor Okręgu PZW Ciechanów pan Adam Gierej zaprezentował metodę muchową. Prezes Koła PZW z Działdowa pan Marek Dembski zaprezentował metodę podlodową i spinningową, pan Marcin Kasprowicz przedstawił metodę gruntową, natomiast Adrian Podowski zaprezentował metodę skróconego zestawu. Uczestnicy obejrzeli prezentację na temat gatunków ryb naszych wód, okresów i wymiarów ochronnych, którą przygotował pan Przemysław Zdunek . Zagadnienia przyrodnicze omówił pracownik Welskiego Parku Krajobrazowego pan Arkadiusz Abramowski, który poprowadził konkurs ,,Przyrodnicze Koło Fortuny”, rozpoznawanie tropów zwierząt oraz przedstawił prezentację na temat ptactwa wodnego. W trakcie spotkania można było skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez nauczycieli. Były słodkie wypieki i tradycyjna już pasta (z) rybna. Promowanie zdrowego odżywiania i trybu życia wpisane jest w nasze działania jako placówki z certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie.

Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Rybnie

Konkurs rozegrany został w trzech etapach. Uczestnicy napisali test dotyczący zagadnień wędkarskich, odpowiadali na pytania związane z przyrodą. Ostatnim etapem był konkurs rzutowy, w którym uczestnicy zarzucali wędkę jak najbliżej określonego celu. Konkurs został rozstrzygnięty drużynowo       i indywidualnie. Najlepsze drużyny to :

I miejsce – drużyna 2 ze Szkoły Podstawowej w Rybnie : Michał Laskowski, Weronika Chmielewska, Miłosz Jadanowski, Michał Kozłowski, Bartosz Uzarski.

II miejsce – drużyna 1 ze Szkoły Podstawowej w Rybnie : Kamil Dombrowski, Dominik Kornatowski, Mateusz Cybulski, Michał Pietrzak, Wiktor Węgrzynowski.

III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Koszelewach : Bartosz Ćwiek, Wanesa Dombrowska, Oskar Pleta, Krzysztof Szmidt, Miłosz Szczepański.

Najlepsi zawodnicy indywidualni to :

I miejsce – Dominik Kornatowski SP Rybno

II miejsce – Bartosz Ćwiek SP Koszelewy

III miejsce – Szymon Kruszyński SP Żabiny

Dodatkowo Bartosz Ćwiek otrzymał puchar ufundowany przez pana Marka Dembskiego prezesa PZW Koła Działdowo za konkurs rzutowy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, które sponsorowali Wójt Gminy Rybno pan Tomasz Węgrzynowski, Dyrektor Okręgu PZW Ciechanów Adam Gierej, Zarząd PZW Koło Działdowo, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie pani Bożena Dobrzyńska. Uczestnicy konkursu, zaproszeni goście, rodzice i opiekunowie mogli zapoznać się ze sprzętem wędkarskim oraz metodami połowu ryb. Dyrektor Okręgu PZW Ciechanów pan Adam Gierej zaprezentował metodę muchową. Prezes Koła PZW z Działdowa pan Marek Dembski zaprezentował metodę podlodową i spinningową, pan Marcin Kasprowicz przedstawił metodę gruntową, natomiast Adrian Podowski zaprezentował metodę skróconego zestawu. Uczestnicy obejrzeli prezentację na temat gatunków ryb naszych wód, okresów i wymiarów ochronnych, którą przygotował pan Przemysław Zdunek . Zagadnienia przyrodnicze omówił pracownik Welskiego Parku Krajobrazowego  pan Arkadiusz Abramowski, który poprowadził konkurs ,,Przyrodnicze Koło Fortuny”, rozpoznawanie tropów zwierząt oraz przedstawił prezentację na temat ptactwa wodnego. W trakcie spotkania można było skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez nauczycieli. Były słodkie wypieki                i tradycyjna już pasta (z) rybna. Promowanie zdrowego odżywiania i trybu życia wpisane jest w nasze działania jako placówki z certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie.

 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka