www.gminarybno.pl

Drukuj

Spotkanie z Danielem Kasprowiczem

Opublikowano 2015-11-02 08:49:37. Artykuł wyświetlono: 2556 razy.

W czwartek, 29 października odbyło się spotkanie podróżnicze połączone z promocją książki pt. „Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać” autorstwa Daniela Kasprowicza, nad którą Tygodnik Działdowski objął patronat medialny.

Organizatorem i gospodarzem spotkania było Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu, które poza uczniami szkoły, gościło również mieszkańców miejscowości. Spotkanie przepełnione było opowieściami o dzieciach z afrykańskiego podwórka i tytułowego domu dziecka Kilasymandry. Spotkanie było także finałem ogólnopolskiej akcji „Kaszka dla Malgaszka”, którą w lokalnym środowisku zorganizowali uczniowie szkół w Hartowcu. Zebrane dary zostaną przekazane niedożywionym dzieciom z ośrodka misyjnego w Mampikony na Madagaskarze, gdzie posługuje misjonarz świecki z Rybna.
- Dziękuję za miłą atmosferę i wszelkie pytania! Super kulturalna młodzież i super organizacja. Mam nadzieję, że pozostaniemy w kontakcie, a już niedługo nasza wielka malgaska rodzina będzie również Waszą rodziną” – pisał na swoim blogu Daniel zachęcając szkołę do programu „Adopcji na odległość”.

Więcej informacji na danielkasprowicz.pl.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka