www.gminarybno.pl

Drukuj

Strażacy ćwiczyli na lodzie

Opublikowano 2014-02-23 20:24:20. Artykuł wyświetlono: 2205 razy.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa na lodzie.

Okres zimowy wpływa na wzrost zagrożeń związanych z niebezpiecznymi sytuacjami załamania się lodu pod ciężarem człowieka. Dlatego też w ramach doskonalenia procedur ratowniczych strażacy z OSP Rybno przeprowadzili ćwiczenia obejmujące sytuacje ratownicze z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu znajdującego się na wyposażeniu jednostki.

Ćwiczenia zostały przeprowadzone w dniu 22.02.2014 r. na zamarzniętym jeziorze Zarybińskim, a ich celem było doskonalenie podstawowych metod ratowania osób, które na skutek załamania się pokrywy lodowej wpadły do wody. Strażacy szkolili się też w udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku wystąpienia u osoby poszkodowanej hipotermii. Ćwiczenia nadzorował Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie Marcin Pienicki.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka