www.gminarybno.pl

Drukuj

Uczniowie ZS Rybno na zajęciach laboratoryjnych

Opublikowano 2015-03-24 08:17:04. Artykuł wyświetlono: 2572 razy.

Liceum Ogólnokształcące im. bp. Jana Chrapka w Rybnie oferuje uczniom możliwość realizacji przedmiotów przyrodniczych i j. angielskiego w zakresie rozszerzonym. Z tego powodu 19.03.2015r. zostało zawarte porozumienie pomiędzy Dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. bp. Jana Chrapka w Rybnie M. Anczykowską a Prorektorem ds. kształcenia dr. hab. Jerzym Przyborowskim prof. UWM.

Porozumienie dotyczy organizacji zajęć laboratoryjnych z chemii dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. bp. Jana Chrapka w Rybnie w laboratoriach UWM. Pierwsze zajęcia odbyły się w sobotę 21.03.2015r. W zajęciach tych wzięło udział 11 licealistów oraz nauczyciel chemii p. P. Heleniak. Zajęcia z ramienia uczelni poprowadziła dr Bożena Kowalczyk . Były to zajęcia z chemii nieorganicznej. Następne zajęcia odbędą się 11 kwietnia 2015r., będą dotyczyły treści z chemii organicznej.

W ramach współpracy z UWM szkoła zaprosiła też naukowców Wydziału Biologii i Biotechnologii w ramach projektu „Wypożycz sobie Naukowca”. Wykłady mają się rozpocząć 8 kwietnia 2015r.

Współpraca z uczelnią daje możliwość uczniom ze szkoły spoza terenów akademickich uczestnictwo w spotkaniach naukowych i pozwala rozwijać zainteresowania uczniów.

źródło: Zespół Szkół w Rybnie

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka