www.gminarybno.pl

Drukuj

VI Czempionat Źrebiąt Ras Zimnokrwistych

Opublikowano 2016-08-29 08:29:06. Artykuł wyświetlono: 1185 razy.

W niedzielę, 21 sierpnia w Hartowcu odbył się VI Czempionat Źrebiąt Rasy Polski Koń Zimnokrwisty. Organizatorami imprezy byli: Prezes TKHK w Ostródzie - Andrzej Kornacki oraz Warmińsko - Mazurski Związek Hodowców Koni w Olsztynie.

Uroczystego otwarcia VI Czempionatu w niedzielne popołudnie dokonał organizator imprezy, a zarazem Przewodniczący Rady Gminy Rybno - Andrzej Kornacki, który w przemówieniu powitał hodowców, mieszkańców wsi Hartowiec, turystów oraz zaproszonych gości tj.: Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego, Delegację Izb Rolniczych Powiatu Działdowskiego, Starostę Powiatu Działdowskiego – Mariana Janickiego, Radnych z Gminy Rybno, Radnych Powiatowych, Przewodniczącego Rady Gminy Dąbrówno, Ks. Dziekana Mirosława Owczarka. W powitaniu udział wzięła także Senator Bogusława Orzechowska.

Na imprezę przyjechało 12 wystawców, 15 źrebiąt z powiatu Iławskiego, Ostródzkiego, Działdowskiego oraz Nidzickiego. W przeglądzie brały udział źrebięta (klaczki i ogierki) urodzone w Polsce oraz spełniające warunki wpisu do Księgi Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty - rocznik 2016. Poddane ocenie zwierzęta prezentowane były z matkami na stój oraz w stępie, kłusie na placu po okręgu. Sędziowie oceniali między innymi takie cechy jak: zdrowie, typ, pokrój oraz ruch. VI przegląd Źrebiąt Ras Zimnokrwistych w Hartowcu wygrali:
- Czempionem został Ogierek Hardy, którego właścicielem jest - Andrzej Babski z Rożentala (powiat Iławski), a wiceczempionem została klaczka Bonariva MR - właściciel Michał Rosa z Mostkowa (powiat Ostródzki). W zawodach zaprzęgowych zwózki słomy wygrał - Roman Litke (w zaprzęgu brał udział kucami), drugie miejsce zajął - Sławomir Jankowski, a trzecie - Sanisław Szydlik

Po rozdaniu nagród odbyły się konkursy dla dzieci oraz dorosłych, a najmłodsi mogli korzystać z urządzeń rekreacyjno dmuchany tj.: suchy basen czy zjeżdżalnia. Wszyscy mogli korzystać z obficie zaopatrzonego bufetu oraz bawić się przy muzyce, którą w trakcie imprezy przygrywał Patryk Rafiński.

Główny organizator imprezy Andrzej Kornacki pragnie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji imprezy: Staroście Powiatu Działdowskiego, Wójtowi Gminy Rybno, ks. Dziekanowi Mirosławowi Owczarkowi, wszystkim sponsorom, przybyłym na czempionat gościom, wystawcom oraz obsłudze stoisk i wszystkim którzy pomagali w jakikolwiek sposób.

Podczas czempionatu zabawę w plenerze poprowadził Pan Patryk Rafiński.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka