VIII Rodzinny Rajd Rowerowy

Opublikowano 2017-10-11 15:47:32. Artykuł wyświetlono: 2460 razy.

W niedzielę, 8 października 2017nr. Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie we współpracy z Leśniczym Leśnictwa Kostkowo - panem Tomaszem Stepnowskim zorganizowała VIII Rodzinny Rajd Rowerowy.

Mimo niepewnej od rana pogody na starcie stawiło się 87 zawodników, czyli rodziców i dzieci - uczniów szkoły. Na liczącej około 7 km trasie należało wykonać różnorodne zadania przyrodnicze, sprawnościowe i z zakresu znajomości przepisów ruchu. Wszyscy zameldowali się na mecie i poradzili sobie z zadaniami. Rodziny z najlepszymi wynikami otrzymały z rąk Wójta Gminy Rybno Tomasza Węgrzynowskiego nagrody dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Na mecie można było ogrzać się przy ognisku, zjeść zupę i kiełbaskę, które zapewniła pani Maria Raczyńska. Nad bezpiecznym przebiegiem rajdu czuwali strażacy z Rybna oraz harcerze. Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji rajdu. Rajd wpisał się w realizowany obecnie projekt Bezpieczna Gmina Rybno - wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe koszulki i czapki. Rajd upowszechniał turystykę rowerową i był okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa na drodze.

źródło: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie