www.gminarybno.pl

Drukuj

W Hartowcu zapełnią Spichlerz

Opublikowano 2017-05-09 09:03:52. Artykuł wyświetlono: 928 razy.

Najbliższe Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2019 roku w dalekiej Panamie. Na tych, którzy do Panamy nie dotrą, czeka Hartowiec i jego Spichlerz.

Tradycja spotkań młodzieży równoległych do światowego spotkania trwa od 2013 roku, gdy odbyło się „Małe Rio w Hartowcu”. Teraz, w oczekiwaniu na kolejne Dni Młodzieży parafia w Hartowcu remontuje zabytkowy spichlerz, żeby móc przyjąć zdecydowanie większą ilość młodych gości.

- Akcja Zapełnij Spichlerz ma pomóc w remoncie i przebudowie starego spichlerza oraz rozbudowie Domu Rekolekcyjnego – mówi ks. Sławomir Skonieczka, dyrektor ośrodka – dzięki temu będziemy mogli gościć młodzież nie tylko w wakacje, ale cały rok.

Dzięki dotychczasowemu wsparciu Darczyńców udało się przeprowadzić pierwszy etap prac – remont dachu. Wymieniono pokrycie dachowe z eternitu na dachówkę oraz zniszczoną więźbę dachową.

Drugi etap to koszt 250.000 zł – nie do udźwignięcia przez malutką wspólnotę Hartowca, która liczy niespełna 800 osób. Dlatego powstała akcja www.zapelnijspichlerz.pl.

Jesteśmy przekonani, że uczestnicy naszych spotkań, a także ich bliscy doświadczyli wiele dobra od naszej parafii – teraz mają możliwość odwdzięczenia się za te wszystkie doznania – dodaje ks. Skonieczka.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz

 

Bez Ciebie to dzieło nie powstanie. Wspólnie możemy przyczynić się do wielkiej zmiany. Każda darowizna to krok w stronę stworzenia wspaniałego miejsca – Spichlerza Dobra.
Akcję można wesprzeć klikając w przycisk poniżej.


WSPIERAM
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka