www.gminarybno.pl

Drukuj

Wakacyjna przygoda z żeglarstwem

Opublikowano 2018-07-09 13:36:22. Artykuł wyświetlono: 586 razy.

Kolejna edycja wakacyjnych warsztatów żeglarskich w Hartowcu już za nami. W dwóch edycjach projektu odbywającego się w dniach 25.06-7.07 2018 roku wzięło udział aż 33 śmiałków z Hartowca, Grodziczna, Katlewa, Nowego Miasta Lubawskiego, Mszanowa, Krzemieniewa, Boleszyna, Wądzyna, Rybna, a nawet Marek, Sopotu, Poznania i Złotorii k/Torunia.

Pogoda raczej dopisała, choć potrafiła spłatać kilka psikusów w postaci poniedziałkowych ulewnych deszczów, czy zbyt silnego wiatru, który powodował, że dawka adrenaliny podczas rejsów była spora. Program projektu przewidywał nie tylko naukę pływania na łodziach typu Optymist i Omega, ale także mrożącą krew w żyłach grę terenową „Wyprawa po skarb Piratów”, wyścigi smoczych łodzi, naukę piosenek o tematyce żeglarskiej, spływy kajakowe Drwęcą i Welem, wizytę na wodnym placu zabaw na jeziorze Zarybinek, czy też pyszne żeglarskie obiady.

Zarówno organizatorzy warsztatów, jak też uczestnicy oraz ich rodzice podkreślają, że nie było czasu na nudę. Młodzi adepci żeglarstwa przeżyli wspaniałą przygodę z żeglarstwem i kajakarstwem, a przede wszystkim nawiązali nowe przyjaźnie oraz nauczyli się jak można aktywnie i pożytecznie spędzać czas na łonie pięknej, mazurskiej przyrody.

Achoj młodzi żeglarze! Do zobaczenia za rok!

Tekst: Bogusław Łukwiński
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka