www.gminarybno.pl

Drukuj

Gmina Rybno - W zgodzie z naturą

Opublikowano 2020-08-06 16:43:27. Artykuł wyświetlono: 2348 razy.

Rok 2020 wyjątkowy! Tego roku, dokładnie 12.03.2020 ogłoszono zdalne nauczanie w szkołach i odwołano m. in. wszelkie imprezy sportowe. Ograniczyło to naszą działalność sportową. A to za sprawą pandemii dotyczącej COVID-19.

Dzisiaj możemy działać, ale już nie z takim impetem jak do tej pory. Ze względu na bezpieczeństwo możemy na razie zaproponować Państwu uprawianie sportu indywidualnie i rodzinnie. Doskonałą formą na te trudne dzisiejsze czasy jest turystyka w ramach której możemy jeździć na rowerze, biegać, chodzić z kijami nordic walking, spacerować itp. po naszej Gminie Rybno. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie z Welskim Parkiem Krajobrazowym z siedzibą w Jeleniu odnawia oznakowania „Szlaku Błękitnego”. Niebawem będzie można przejechać trasę zgodnie z oznaczeniami , zatrzymać się , poczytać i upajać się pięknymi widokami, które za pewne na długo pozostaną w Państwa pamięci. Start i meta w centrum Rybna. Całkowita trasa ( pętla ) – wynosi 26 km. Kolejną wycieczkę rowerową można zaplanować m.in. w kierunku takich jezior, jak : Gronowskiego, Rumian, Hartowieckiego, Tarczyńskiego, jak i też pojechać w kierunku Grabacza , Wer, Kopaniarzy, Nowej Wsi itd.
Miejsc do zwiedzania jest dużo, tylko chęci organizacji i do przodu

Poniżej zdjęcia z wycieczek- jest, co wspominać.

Hanna Bem – kierownik OSiR w Rybnie
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst