www.gminarybno.pl

Drukuj

Warsztaty edukacyjne przedszkolaków w Olsztynie

Opublikowano 2014-02-24 11:44:33. Artykuł wyświetlono: 3459 razy.

Przyszłość Gminy Rybno, czyli przedszkolaki z Koszelew, Rumiana, Rybna Żabin, Jeglii i Hartowca w dniach 18 i 19 lutego wzięły udział w wycieczce do Olsztyna.

Wyjazd zorganizowano w ramach drugiej części projektu pn. „Uczymy się z Gminna Biblioteką Publiczną w Rybnie” realizując wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju. (W ramach pierwszej części projektu 199 dzieci i młodzieży w okresie ferii wyjechało do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie).

Stu przedszkolaków w wieku 5 i 6 lat skorzystało z zajęć edukacyjnych w stolicy Warmii i Mazur. Pierwszym punktem programu było Muzeum Przyrody, gdzie oprócz zwiedzania uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej, która przybliżyła życie ptaków oraz wybrane gatunki zwierząt zamieszkujących nasz region. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały zgromadzone eksponaty. Uwagę wszystkich przykuwały naturalnej wielkości żubry, czy potężne orły. Następnie grupa udała się do Figlolandii, gdzie mogła dać upust swojej energii podczas różnorodnych zabaw i atrakcji takich jak: basen z tysiącem kulek. Dzieci zjeżdżały ze zjeżdżalni, pokonywały liczne labirynty , a także wspinały się po specjalnej ściance. W przerwie dzieci otrzymały posiłek. Kolejna atrakcja to udział w spektaklu „ O rybaku i złotej rybce ” przygotowanym przez Olsztyński Teatr Lalek. Po pełnym emocji przedstawieniu aktor Jarek Cypriak poprowadził lekcję teatralną, podczas której dzieci obejrzały teatr od wewnątrz. Zajęcia zakończyły atrakcje minionego dnia. Zadowoleni, lekko zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzimy Olsztyn.

Opracowały: Ewa Smoluk i Katarzyna Karbowska
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka