www.gminarybno.pl

Drukuj

Wojewódzka Inauguracja Roku Sportowego

Opublikowano 2018-10-03 08:42:49. Artykuł wyświetlono: 1427 razy.

26 września 2018r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego - Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego 2018/2019.

Do szkoły przyjechało 25 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów wraz z opiekunami.

Impreza została oficjalnie otwarta przez Pana Wacława Wasielę - Przewodniczącego Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Święto sportu rozpoczęto od prezentacji przybyłych na turniej szkolnych drużyn sportowych i powitania oficjalnych gości, wśród których znaleźli się: Waldemar Buszan – Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Dariusz Człapiński – Wicedyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki w Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Mirosław Urbanowski – Wiceprzewodniczący W-M SZS, Henryk Przybyszewski – Przewodniczący Powiatowego SZS, Tomasz Węgrzynowski – Wójt Gminy Rybno, Dariusz Tara - Wiceprzewodniczący Gminy Rybno , Krzysztof Kornelski – Radny Gminy Płośnica, Wiesława Wróblewska – Kierownik Oświaty w Rybnie, Hanna Bem – Kierownik OSiR w Rybnie, Jarosław Rolkowski – Dyrektor GBP w Rybnie, Piotr Bojarowski – Komendant Gminnego Związku OSP w Rybnie. Ewa Kopańska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach, Hanna Kirchoff – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie, Janusz Nowakowski – właściciel Firmy „TRANS-WAP”. Następnie odśpiewano cztery zwrotki hymnu państwowego i odegrano hymn olimpijski. Po uroczystym ślubowaniu przedstawicieli sportowców i sędziów, zapalono znicz olimpijski po czym nastąpiły rozgrywki w czterech dyscyplinach, takich jak: biegi przełajowe, gra w tenisa stołowego, gra w szachy, piłka nożna i plażowa.

To niezwykłe i podniosłe sportowe wydarzenie stało się też świetną okazją do zaprezentowania postaw patriotycznych uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach. Młodzież z klas starszych zaprezentowała bowiem krótki rys historyczny związany z burzliwą przeszłością naszego narodu, a w ramach uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, młodzi sportowcy zadeklarowali, iż wszystkie zwycięstwa i rekordy, które padną tego dnia, dedykują w ramach wdzięczności za poświęcenie, odwagę i trud, wszystkim walczącym i poległym w boju o wolność naszej Ojczyzny.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, przyjaciołom szkoły, OSP w Koszelewach, Radzie Rodziców, pracownikom Urzędu Gminy w Rybnie, Starostwu Powiatowemu w Działdowie, OSiR w Rybnie, SPGZOZ w Rybnie za pomoc w realizacji działań związanych z organizacją tego przedsięwzięcia.

Nadesłała: B. Kornelska
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka