Współpraca transgraniczna Gminy Rybno i Gminy Miejskiej Gusev

Opublikowano 2020-09-02 18:07:58. Artykuł wyświetlono: 1863 razy.

Współpraca transgraniczna Polska-Rosja 2014-2020 realizowana na terenie Gminy Rybno i Gminy Miejskiej Gusev.

W dniu 02.09.2020 r. odbyła się wideokonferencja zorganizowana na prośbę Partnera - Gminy Okręgu Miejskiego Gusev, która dotyczyła realizacji projektu transgranicznego Polska-Rosja 2014-2020, w ramach której zostanie wykonana kanalizacja u każdego z Partnerów. Dzięki dostępnym rozwiązaniom technologicznym mogliśmy zobaczyć się i usłyszeć z naszymi Partnerami w czasie rzeczywistym, a co najważniejsze skonsultować zagadnienia związane z realizacją projektu i omówić powstałe trudności w realizacji związane z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi COVID-19.

Omówiony został postęp prac przy realizacji projektu zarówno po stronie Beneficjenta Wiodącego, w roli którego występuje Gmina Rybno, jak i po stronie Gminy Miejskiej Gusev oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rybnie. Zakres omawianych zagadnień dotyczył wyboru Audytorów nadzorujących procedury związane z realizacją projektu, procedury przetargowej na wykonanie robót budowlanych objętych projektem oraz promocji projektu.

Głównym celem wideokonferencji było przeanalizowanie przyszłych zadań w projekcie związanych z brakiem możliwości przekraczania granic przez Partnerów projektu. W związku z trwającą pandemią wideokonferencje będą często wykorzystywanym narzędziem do konsultacji oraz raportowania postępów prac.

Partnerzy projektu z niecierpliwością oczekują na otwarcie granic i zezwolenie na przemieszczanie się, aby móc realizować prace w pełnym zakresie zgodnie z harmonogramem.