Wycieczka ekologiczna

Opublikowano 2013-06-21 14:38:02. Artykuł wyświetlono: 3357 razy.

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie wzięła udział w II edycji wydarzenia edukacyjno- promocyjnego pod nazwą "Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko".

Dla szkół w całej Polsce przygotowano 100 bezpłatnych wyjazdów autokarowych do ponad 40 miejsc realizacji projektów unijnych, które otrzymały wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko. Należało w wyznaczonym dniu rozwiązać quiz oraz prawidłowo wypełnić formularz kontaktowy. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu udało się wygrać wycieczkę dla 32 uczniów szkoły. Organizator wskazał jako miejsce realizacji Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu, gdzie w 2012r. zakończyła się realizacja projektu ,,Racjonalizacja gospodarki odpadami komunalnymi i rekultywacja składowisk odpadów”. 10 czerwca 2013r. uczniowie wyjechali na wycieczkę. Odbyły się tam ciekawe zajęcia w sali edukacyjnej, a następnie zwiedziliśmy przedsiębiorstwo. Na jego terenie znajdują się składowiska oraz nowoczesne sortownie i kompostownie. Młodzież zdobyła dodatkową wiedzę na temat właściwej gospodarki odpadami i zapobiegania marnowaniu cennych surowców. Po zajęciach grupa miała zapewniony obiad na Starym Mieście w Elblągu.

Uczestnicy wyjazdu otrzymali plecaki, lornetki, latarki, notesy i długopisy.

Projekt Wycieczki Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Informację nadesłała: Anna Rykaczewska