www.gminarybno.pl

Drukuj

Wycieczka przedszkolaków do lasu - 14 maja 2012

Opublikowano 2012-05-17 08:01:45. Artykuł wyświetlono: 2410 razy.

W ramach realizacji zagadnień przyrodniczych dzieci z Przedszkola w Rybnie ściśle współpracują z leśniczym Tomaszem Stepnowskim. Organizujemy spotkania w przedszkolu, wyruszamy na leśne wycieczki, porządkujemy teren pobliskiego lasu podczas akcji „Sprzątanie świata” oraz „Wiosenne sprzątanie Warmii i Mazur”.

Pan leśniczy wspiera nas w działaniach związanych z dokarmianiem ptaków, uczestniczy w uroczystościach przedszkolnych o tematyce ekologicznej, ciekawie opowiada o życiu lasu.

W ostatnim czasie wspólnie z leśniczym zorganizowaliśmy wycieczkę przedszkolaków do lasu. Dzieci w bezpośredni sposób pogłębiły wiedzę o środowisku leśnym. Dowiedziały się jak wyglądają przyrosty sosen – młode pędy. Dowiedziały się, że w lesie są też szkodniki. Poznały szeliniaka sosnowca – szkodnika uszkadzającego korę pędów sosny. Wysłuchały wielu ciekawostek o życiu zwierząt. Obserwowały miejsca odpoczynku dzika oraz mrowisko. Dzieci zainteresowały się także żywicą na ściętych pniach drzew. Pan leśniczy chętnie odpowiadał na pytania i wątpliwości maluchów.

Opowieści przedszkolaków i wrażenia z obserwacji leśnych są dowodem na to, że wyprawa do lasu przyniosła wiele korzyści poznawczych oraz pozytywnych przeżyć.

 

Tekst: Joanna Psiuk
Fot. Agnieszka Kołpacka
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka