Wyłączenia 30 % użytków rolnych z dzierżaw wielkoobszarowych

Opublikowano 2012-03-14 13:17:20. Artykuł wyświetlono: 1915 razy.

Szanowni Rolnicy.

Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza Odział Terenowy w Nowym Mieście Lubawskim informuje, że Agencja Nieruchomości Rolnych rozpoczęła działania dotyczące wyłączenia 30 % użytków rolnych z umów dzierżawy wielkoobszarowych gospodarstw rolnych celem powiększenia gospodarstw rodzinnych.

W przypadku gminy Rybno dotyczy to Gospodarstwa Tuczki.
Plan wyłączenia obejmuje następujące grunty rolne:
– obręb Żabiny działka nr 1;
– obręb Prusy działka nr 33;
– obręb Tuczki działka nr 21 oraz część działki nr 9/2;
Łączna powierzchnia wyłączenia gruntów rolnych z Gospodarstwa Tuczki wynosi 109,38ha.

Działając w interesie rolników, Izba Rolnicza oczekuje na pilne zgłaszanie ewentualnych uwag ze strony rolników do zaproponowanego przez ANR sposobu przeprowadzenia wyłączenia gruntów. Dzięki czemu samorząd rolniczy będzie miał możliwość na podjęcie działań interwencyjnych w tej sprawie.

Prosimy o potraktowanie sprawy bardzo poważnie, ponieważ będą to ostatnie możliwości nabywania gruntów rolnych z zasobu Skarbu Państwa.
W celu otrzymania szczegółowych informacji oraz konieczności przeprowadzenia zebrania z rolnikami w tej sprawie prosimy o kontakt z biurem Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Nowym Mieście Lubawskim ul. Grunwaldzka 3, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie, tel/fax. (56) 47-44-911 lub 886-064-539.

Anna Kołodziejska
W-MIR OT Nowe Miasto Lubawskie