Żabiny: Kubuś ma nowy wózek

Opublikowano 2017-10-16 08:56:36. Artykuł wyświetlono: 1181 razy.

W sobotę, 14 października o godz. 15:00 w sali OSP w Żabinach członkowie Stowarzyszenia "Żabianka" oraz reprezentacja Motoklubu "Wel" spotkali się z Kubusiem, dla którego w sierpniu zorganizowany został piknik oraz turniej charytatywny w piłkę nożną.

Przypomnijmy że, 27 sierpnia o godz. 12:00 na orliku przy Szkole Podstawowej w Żabinach odbył się turniej charytatywny w piłkę nożną „Gramy dla Jakuba” zorganizowany przez grupę młodzieży „W Rękach Młodych”, Stowarzyszenie „Żabianka”, Serwis informacyjny – Syla we współpracy ze Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rybnie oraz firmą raDRUK - Radosława Wasielewskiego.

Podczas turnieju piłki nożnej Stowarzyszenie „Żabianka” przygotowało w sali OSP w Żabinach od godz. 15:00 piknik charytatywny dla Jakuba. Przygotowano kiermasz, obfity bufet, a około godz. 17:00 wszystkich uczestników pikniku odwiedził Motoklub „Wel”. Zagrał także zespół Atlantic z Działdowa oraz DJ Pepsi. Na koniec Radny Gminy Rybno – Grzegorz Rozentalski wraz z Sołtysem wsi Żabiny – Edmundem Gajkiem wręczyli najlepszym drużynom turnieju charytatywnego pamiątkowe puchary i medale. Dzięki zebranym środkom udało się rodzicom Jakuba zakupić wózek inwalidzki, który został zaprezentowany w ubiegłą sobotę w sali OSP w Żabinach, członkom Stowarzyszenia „Żabianka” oraz Motoklubowi „Wel”.

- Z głębi serca dziękujemy za zorganizowanie „Turnieju Charytatywnego dla Kubusia"- wspaniałemu Stowarzyszeniu "Żabianka", grupie młodzieży „W Rękach Młodych " oraz Serwisowi informacyjnemu -Syla . Podziękowania ślemy również wszystkim drużynom grającym w turnieju oraz Motoklubowi "Wel", Zespołowi "Atlantic", Dj-owi Pepsi, i wszystkim darczyńcom oraz osobom, które były z nami w tym wyjątkowym dniu. JESTEŚCIE WIELCY! Dzięki wam został zakupiony wózek dla naszego syna Jakuba – powiedziała Katarzyna Delegacz Kaczmarska.

- To niesamowite móc obserwować z daleka, jak ludzie potrafią się jednoczyć dla dobra drugiego człowieka. Stowarzyszenie „Żabianka” oraz grupa „W Rękach Młodych” połączyła siły i zorganizowała dla Jakuba piknik oraz turniej charytatywny. Wyszło oczywiście niesamowicie pięknie. Wielkie brawa dla was! - „Jeżeli Bóg w życiu jest na pierwszym miejscu, wszystko znajdzie się na właściwym miejscu”. – Sylwester Kasprowicz.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz