www.gminarybno.pl

Drukuj

Żabiny laureatem konkursu 'Czysta Wieś 2016'

Opublikowano 2016-09-09 10:13:14. Artykuł wyświetlono: 1314 razy.

W dniu 8 września 2016 r. odbyła się XXVI sesja Rady Gminy Rybno, podczas któej ogłoszono wyniki konkursu "Czysta Wieś 2016".

Celem zorganizowanego przez Urząd Gminy Rybno konkursu było upowszechnianie dbałości o estetykę i piękno wsi oraz otaczającego ją krajobrazu.

Uczestników konkursu oceniała komisja, w skład której wchodzili:
Pani Joanna Bilska - przedstawiciel Nadleśnictwa Lidzbark,
Pani Agnieszka Rostkowska - przedstawiciel ODR w Olsztynie,
Pan Arkadiusz Abramowski - przedstawiciel Welskiego Parku Krajobrazowego,
Pan Marian Granica - przedstawiciel Komisji Zdrowia, Kultury, Oświaty, Bezpieczeństwa i Spraw Socjalnych Rady Gminy Rybno,
Pani Jolanta Jendrycka- przedstawiciel Urzędu Gminy Rybno.

Komisja dokonała oceny w oparciu o dokonane lustracje, podczas których szczególną uwagę zwracano na ogólny estetyczny wizerunek wsi, utrzymanie zieleni oraz dbałość o stan infrastruktury użyteczności publicznej (m.in. przystanki, tablice informacyjne, miejsca sportu, rekreacji i wypoczynku). W wyniku podsumowania ocen zwycięzcą konkursu została miejscowość Żabiny, która otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł. Na drugim miejscu uplasowało się sołectwo Jeglia (nagroda 2000zł), a trzecią pozycję zajęły Truszczyny (1000 zł). W konkursie uczestniczyła także miejscowość Koszelewy, która uplasowała się na czwartym miejscu.

Patronat medialny nad konkursem obejmowała Gazeta Działdowska.
 

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka