www.gminarybno.pl

Drukuj

Żabiny: Życzliwość i bezpieczeństwo w szkole, w domu i Internecie

Opublikowano 2017-05-22 08:52:32. Artykuł wyświetlono: 1112 razy.

W piątek (05 maja 2017r.) w Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach odbyła się impreza, podsumowująca działania projektu edukacyjno - wychowawczego "Życzliwość nie rani, czyli o bezpieczeństwie w szkole, w domu i w Internecie", zmierzające do uzyskania Certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie– Szkoła Promująca Bezpieczeństwo.

Jej celem była popularyzacja wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z komputera i Internetu wśród rodziców oraz mieszkańców lokalnej społeczności. Na imprezę szkolną przybył Tomasz Węgrzynowski - Wójt Gminy Rybno, radna z Gralewa Stacji i Rapat – Marzanna Borkowska, rada sołecka Żabin z Panem sołtysem Edmundem Gajkiem na czele, Pani sołtys Gralewa Stacji – Jolanta Kępczyńska, członkowie Stowarzyszenia Żabianka z Panem prezesem Mariuszem Kryską i Panią Bożeną Rozentalską na czele, przedstawiciel lokalnej prasy - Sylwester Kasprowicz. Licznie przybyli także rodzice i mieszkańcy miejscowości, z których dzieci uczęszczają do szkoły.

Przygotowano wystawę prac plastycznych, wykonanych w ramach konkursu plastycznego na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Zaprezentowano plakaty klasowe o tej tematyce oraz związane z tolerancją, gazetkę szkolną "Szkolniak", w całości poświeconą tematyce bezpieczeństwa w Internecie i cyberprzemocy. Uroczystość rozpoczęła się od quizu "Bezpiecznie surfuję po Internecie", w którym wzięły udział dwuosobowe drużyny z każdej klasy. Drużyna składała się z dziecka i rodzica lub dziecka i starszego rodzeństwa. Quiz przebiegał w formule teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Zwycięzcami zostali: Ola Rozwadowska z tatą Arturem, Kordian Sokołowski z tatą Andrzejem, Maja Osmańska z mamą Dorotą.

Następnie uczniowie kół teatralnych klas I-III i IV-VI, pod kierunkiem Pani Bogumiły Grosz i Katarzyny Kramkowskiej zaprezentowali przedstawienie teatralne o korzyściach i zagrożeniach, związanych z komputerem i Internetem. Po przedstawieniu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu na potrawę promującą bezpieczeństwo. Konkurs miał charakter międzyklasowy, potrawy przygotowali rodzice uczniów z poszczególnych klas. Potrawy były różnorodne: od tortów, ciast, babeczek po tortillę z nadzieniem i zapiekankę. Miały różne kształty, np. komputera, dekoracje zawierające hasła promujące bezpieczeństwo. Jury złożone z zaproszonych gości, przedstawiciela Rady Rodziców i S.U. oceniało wygląd potrawy i jej estetykę, pomysłowość, smak oraz sposób promocji bezpieczeństwa. I miejsce zajęła klasa 0B (potrawę przygotowały Panie: Maria Szostek i Wioletta Banaszek), II miejsce: klasa II (potrawę przygotowała pani Joanna Sokołowska), III miejsce klasa I (potrawę przygotowała Pani Iwona Mądzelewska).

Na zakończenie imprezy wręczono nagrody dla zwycięzców quizu, konkursu plastycznego i wszystkim uczestnikom konkursu na potrawę, po czym nastąpiła degustacja przygotowanych potraw.

- Wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację imprezy DZIĘKUJEMY. Wyrażamy również podziękowanie Panu Karolowi Żórańskiemu - dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Rybnie za wsparcie finansowe naszej imprezy, które przeznaczyliśmy na zakup nagród – Szkoła Podstawowa im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach.

Tekst: Wioletta Oleksiak
Zdjęcia: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka