www.gminarybno.pl

Drukuj

Zakończenie projektu 'Akademia Lokalnych Liderów'

Opublikowano 2018-12-12 08:54:20. Artykuł wyświetlono: 575 razy.

W poniedziałek, 10 listopada 2018 roku o godz. 17:00 w restauracji „Świtezianka” odbyło się podsumowanie i zakończenie projektu „Akademia Lokalnych Liderów Gminy Rybno” prowadzonego przez parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu.

W projekcie, który został sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO) brały udział organizacje pozarządowe z terenu Gminy Rybno tj.: Stowarzyszenie „Żabianka”, Stowarzyszenie „Kraina Srebrnych Łąk”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno, Przedsiębiorstwo Społeczne „Pyszczek i Syla”, klub GSZS Delfin Rybno, Fundacja „Jezioro Pojednania” z Grąd, Koło Gospodyń Wiejskich z Truszczyn, UKS „Szuwarek” i parafia z Hartowca oraz osoby, które w przyszłości planują utworzenie organizacji z Rumiana i Naguszewa.

Podczas realizacji projektu „Akademia Lokalnych Liderów Gminy Rybno” odbyło się 9 spotkań szkoleniowych, podczas których członkowie organizacji pozarządowych uczyli się m.in. jak przeprowadzać diagnozę lokalną, jak stawać się lokalnym liderem oraz wdrażać nowe pomysły w życie, pisać wnioski, a następnie realizować je. W wyniku półrocznej współpracy powstało 6 mini projektów pn.: „Rodzinne Wędkowanie”, „Pieczenie z Babcią”, „Tańczyć każdy może?”, „Międzypokoleniowe warsztaty rękodzieła”, „Żyj bezpieczniej” oraz „Ocalić od zapomnienia”.

Podczas podsumowania projektu uczestnicy Akademii otrzymali certyfikaty oraz upominki. Koordynatorem projektu była – Wiesława Wróblewska, a prowadzącą warsztaty Joanna Rybacka.
 

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka