www.gminarybno.pl

Drukuj

Złote Gody w Gminie Rybno

Opublikowano 2019-12-06 12:14:28. Artykuł wyświetlono: 933 razy.

W sobotę 12 października 2019 r. w Sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie odbyła się uroczystość wręczenia medali z okazji 50 i 60 – lecia pożycia małżeńskiego.

Na wniosek Wójta Gminy Pana Tomasza Węgrzynowskiego, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda przyznał medale dla 16 par z terenu gminy Rybno. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby zatrzymać się i spojrzeć wstecz na to co osiągnęliśmy w ciągu wspólnego życia. Jubilaci 50 i 60 lat temu zawarli związki małżeńskie. Od tego czasu wiedli wspólne życie, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Doczekali Złotego i Diamentowego jubileuszu. Te wspólne lata to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń.

Uhonorowani zostali: Krystyna i Teodor Bielscy, Kazimiera i Eugeniusz Dłuszczakowscy, Halina i Jan Gawenda, Bogumiła i Józef Grzywacz, Marianna i Edmund Idzikowscy, Małgorzata i Aleksander Łukowscy, Adelajda i Jan Machujscy, Helena i Eugeniusz Mendalka, Irena i Franciszek Montowscy, Regina i Kazimierz Oleksiak, Anna i Jan Protokowicz, Felicja i Stanisław Rolkowscy, Krystyna i Ryszard Ryżanowscy, Marianna i Józef Sieńscy, Cecylia i Bronisław Tkaczyk, Irena i Stefan Kamińscy, Jadwiga i Józef Monczkowscy, Marta i Jerzy Soboczyńscy, Teresa i Kazimierz Żuralscy.

Medale wręczali przedstawiciele władz gminy Panowie: Piotr Kornatowski Przewodniczący Rady Gminy Rybno i Tomasz Węgrzynowski – Wójt Gminy Rybno, Skarbnik Gminy Rybno – Zdzisława Kanicz oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Mieczysław Ciżewski.

Jubilatom życzymy wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku. Uroczystość uświetnił występ artystki, aktorki i wokalistki Arlety Lemańskiej.
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka