Zostań wolontariuszem

Opublikowano 2015-01-22 18:44:19. Artykuł wyświetlono: 1709 razy.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybnie zaprasza wolontariuszy do współpracy.

Wolontariusz powinien pomagać z potrzeby serca, a nie z przymusu. Powinien być wyrozumiały, opiekuńczy. Ale najważniejsze jest to, żeby poświęcał innym potrzebującym swój czas.

Jeżeli jesteś bezinteresowny, rozumiejący potrzeby innych i ich cierpienie, oddany, zawsze gotowy do działania Nasz OPS zaprasza właśnie Ciebie do współpracy.

Pomoc ma charakter zarówno pomocy najmłodszym pokoleniom jak i tym starszym oraz pracownikom tutejszego GOPS-u.

Przykładowa pomoc osobom w młodym wieku ma na celu:pomoc w nauce, uczenie aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie zainteresowań dziecka.

Przykładowa pomoc osobom w podeszłym wieku oraz z różnymi chorobami ma na celu: wspólne spędzania czasu z potrzebującym , rozmowęz nim, spacerowanie, pomoc w załatwianiu spraw takich jak robienie zakupów czy załatwianie spraw urzędowych oraz wyjściu do lekarza.

Jeżeli czujesz, że dasz radę podołać temu wyzwaniu zapraszamy właśnie Ciebie.

Podpiszemy porozumienie zawierające informacje o Twoich uprawnieniach i zadaniach.

Jeżeli zdecydujesz się zakończyć współpracę otrzymasz zaświadczenia o wykonywanych usługach co na pewno przyda Ci się w przyszłości.