Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej

Opublikowano 2024-10-22 10:56:32. Artykuł wyświetlono: 108 razy.

W dniu 21 października odbył się odbiór częściowy budowanej sieci wodno-kanalizacyjnej przy ul. Lubawskiej w Rybnie.

W ramach wykonanych robót przewidzianych zgodnie z harmonogramem na rok bieżący odebrano sieć wodociągową o długości nieco ponad 900 m, sieć kanalizacji grawitacyjnej o długości 800 m oraz sieć kanalizacji tłocznej o długości 290 m. Wykonanie przepompowni ścieków, które pozwoli zakończyć inwestycję w całości przewidziane jest w terminie do końca czerwca 2025 r.

Obecnie sieć wodociągowa jest sprawdzana pod ciśnieniem. Wyniki badań wody są bez zastrzeżeń, woda zdatna jest do picia. Została wszczęta procedura oddania wodociągu do użytku. Po zakończeniu powyższej procedura poinformujemy mieszkańców o możliwości wpięcia się do sieci.

Wykonana inwestycja daje możliwość wpięcia do sieci wod.-kan. dla 29 nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz został uzbrojony teren o powierzchni blisko 4 ha objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkalną jednorodzinną.

Wartość odebranych robót wyniosła 1.101.166,98 zł