Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice!

Opublikowano 2020-06-26 10:23:16. Artykuł wyświetlono: 576 razy.

Już za chwilę rozpoczynają się wakacje- czas odpoczynku, relaksu, wspólnych spotkań, wyjazdów i nabierania sił.

Rok szkolny 2019/2020 był dla nas wszystkich wyjątkowy i na długo zostanie w naszej pamięci. Pandemia spowodowała, że od marca lekcje musiały się odbywać w systemie zdalnym. Było to duże wyzwanie nie tylko dla dyrektorów szkół i nauczycieli, ale również dla uczniów i rodziców. Poradziliście sobie z tym zadaniem doskonale.

Dziękuję w tym miejscu dyrektorom naszych placówek oświatowych za sprawne zarządzanie szkołami, organizowanie pracy edukacyjnej w zupełnie innych warunkach, motywowanie uczniów i nauczycieli do efektywnej pracy.

Dziękuję nauczycielom za pokonywanie barier cyfrowych, poświęcony czas na przygotowanie i prowadzenie zajęć w zupełnie innej formie.

Dziękuję rodzicom za to, że od marca byliście dla swoich dzieci również nauczycielami i musieliście sprostać wielu wyzwaniom nauki zdalnej.

Dziękuję wszystkim pracownikom szkół i przedszkola – za to, że dbaliście o bezpieczne i higieniczne warunki pracy uczniów i nauczycieli przez cały rok szkolny, nie tylko w tym ostatnim czasie.

Dziękuję przede wszystkim Wam uczniowie, że odnaleźliście się w nowej rzeczywistości szkolnej, potrafiliście zarządzać swoim czasem i nauką, i poradziliście sobie doskonale, chociaż na pewno brakowało Wam bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami.

Na nadchodzący czas wakacji i urlopów życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, nabierania sił i rozwijania swoich pasji.

Do zobaczenia 1 września i mam nadzieję, że będziemy mogli spotkać się z Wami i Waszymi nauczycielami już normalnie, w szkole, na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021.

Wójt Gminy Rybno
Tomasz Węgrzynowski