www.gminarybno.pl

Drukuj

Eliminacje gminne OTWP

Opublikowano 2023-03-14 14:32:13. Artykuł wyświetlono: 726 razy.

W dniu 10 marca 2023 w remizie OSP Rybno odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".

Celem organizowanego od wielu lat turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Eliminacje przeprowadzone zostały w trzech kategoriach: szkoła podstawowa klasy I-IV, klasy V-VIII, oraz szkoła ponadpodstawowa. Uczestnicy eliminacji gminnych mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań, oceniony następnie przez komisję pod przewodnictwem bryg. Leszka Góralskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.

Laureaci w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować Gminę Rybno podczas eliminacji na szczeblu powiatowym. Życzymy im powodzenia.

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst