Gmina Rybno otrzyma ponad 2,5 miliona dofinansowania

Opublikowano 2019-12-18 11:38:38. Artykuł wyświetlono: 1203 razy.

W dniu 18.12.2019 r. Wójt Gminy Rybno oraz Skarbnik Gminy uczestniczyli w uroczystym podpisaniu umów o dofinasowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Działanie 5.3 Ochrona różnorodności biologicznej.

Pierwsza umowa dotyczy projektu pn. „Ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk oraz zmniejszenie presji wynikającej z ruchu turystycznego na obszarach chronionych, poprzez zagospodarowanie plaży w miejscowości Szczupliny, gmina Rybno. Całkowity koszt projektu wynosi 2 232 750,72 zł, wysokość dofinansowania wynosi 1 897 838,11 zł.
W ramach projektu powstanie m.in. pomost stały o konstrukcji drewnianej z zadaszeniem, wieżą widokową, tarasem oraz ścieżka nad lustrem wody oraz półwysep.
Celem projektu jest ochrona i zachowanie środowiska przyrodniczego oraz zmniejszenie presji wynikającej z ruchu turystycznego i rekreacyjnego na obszarach chronionych w rejonie jeziora Rumian w gminie Rybno.

Druga umowa dotyczy projektu pn. Ochrona różnorodności biologicznej w m. Rybno, poprzez uporządkowanie sposobu udostępniania zasobów przyrodniczych – Budowa ścieżki edukacyjnej wokół Jeziora w Rybnie – Etap II. Całkowity koszt projektu wynosi 856 739,23, w tym wysokość dofinansowania 728 228,35 zł.
W ramach projektu powstaną m.in. ścieżki piesze, ciąg pieszo – rowerowy, pomost.
Celem projektu jest ochrona i zachowanie środowiska przyrodniczego poprzez kanalizacje ruchu w rejonie jeziora Rybno i zmniejszenie presji na obszarach chronionych w gminie Rybno.