www.gminarybno.pl

Drukuj

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Opublikowano 2026-06-22 08:28:07. Artykuł wyświetlono: 78 razy.

20 czerwca 2026 r. na stadionie w Rybnie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, które zgromadziły druhów i druhny z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy. W sportowej rywalizacji udział wzięło łącznie 12 drużyn, w tym 4 drużyny kobiece.

Zawody były okazją do sprawdzenia umiejętności strażaków ochotników, ich sprawności fizycznej, wyszkolenia oraz współpracy zespołowej. Uczestnicy rywalizowali w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej, prezentując wysoki poziom przygotowania i zaangażowania.

Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo w kategorii męskich drużyn pożarniczych wywalczyła OSP Hartowiec, wyprzedzając OSP Truszczyny i OSP Żabiny. Wśród drużyn kobiecych najlepsza okazała się OSP Żabiny, przed OSP Hartowiec i OSP Rybno. Wszystkie startujące zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny uhonorowano pucharami.

Wyniki końcowe drużyn kobiecych:

  1. OSP Żabiny - 154,62
  2. OS Hartowiec - 158,28
  3. OSP Rybno - 164,32
  4. OSP Dębień

Wyniki drużyn męskich:

  1. OSP Hartowiec - 106,31
  2. OSP Truszczyny - 108,72
  3. OSP Żabiny - 109,66
  4. OSP Rumian - 111,91
  5. OSP Dębień - 112,23
  6. OSP Rybno - 113,25
  7. OSP Jeglia - 121,53
  8. OSP Koszelewy - 128,41

Tegoroczne wydarzenie miało również dodatkowy wymiar edukacyjny. Tego samego dnia w całej Polsce odbywał się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy - pierwsze ogólnopolskie przedsięwzięcie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (Akademii OLiOC). W związku z tym również podczas zawodów w Rybnie mieszkańcy mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Instruktaż oraz pokazy praktyczne prowadzili strażacy z OSP Rybno, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie oraz ratownicy medyczni. Uczestnicy mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat postępowania w sytuacjach zagrożenia życia, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz właściwego reagowania w nagłych przypadkach.

Połączenie sportowej rywalizacji strażackiej z działaniami edukacyjnymi dotyczącymi pierwszej pomocy sprawiło, że wydarzenie było nie tylko okazją do integracji środowiska strażackiego, ale również do podnoszenia świadomości mieszkańców w zakresie bezpieczeństwa i ratowania życia.

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom, sędziom, druhom zabezpieczającym przebieg zawodów oraz mieszkańcom za obecność i wspólne promowanie idei bezpieczeństwa, gotowości do niesienia pomocy oraz działalności ochotniczych straży pożarnych.

 




 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst