Grant dla KGW Rumian!

Opublikowano 2021-07-01 09:19:47. Artykuł wyświetlono: 750 razy.

Koło Gospodyń Wiejskich w Rumianie otrzyma z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego grant w wysokości 5 tys. zł.

Do konkursu wpłynęło 51 wniosków, natomiast na wsparcie mogą liczyć 22 projekty. Na jedno przedsięwzięcie można było otrzymać maksymalnie 5 tys. zł. Projekt Pań z Rumiana pod nazwą "Zamknąć naturę w słoiczkach" znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania.

- Działania Kół Gospodyń Wiejskich zyskały przychylność samorządów gminnych i powiatowych, które czynnie włączają się w organizację przedsięwzięć na swoim terenie - mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Ich działalności we wsiach i gminach prowadzona jest ponadto w ramach współpracy z organizacjami młodzieżowymi, ochotniczymi strażami pożarnymi, spółdzielczością wiejską, organami samorządu terytorialnego i administracji rządowej oraz instytucjami obsługującymi wieś oraz rolnictwo. Dorobek kobiet zrzeszonych w kołach gospodyń jest bardzo bogaty, mają one ogromny wpływ na rozwój polskiej wsi, działalność na rzecz środowiska wiejskiego, integrację społeczności lokalnej oraz kultywowanie polskiej tradycji wiejskiej.

źródło: https://warmia.mazury.pl/obszary-wiejskie/aktualnosci/6744-gospodynie-z-warmii-i-mazur-zmieniaja-wies