Hartowiec: Dofinansowanie na utworzenie LCAS

Opublikowano 2022-10-18 10:35:01. Artykuł wyświetlono: 362 razy.

W dniu 17 października 2022 r. Gmina Rybno została rekomendowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Olsztynie do uzyskania dofinansowania projektu pn. „ Centrum Aktywności Lokalnej w miejscowości Hartowiec w Gminie Rybno’’, w ramach konkursu RPWM.11.02.03-IZ.00-28-001/22 – ułatwienie dostępu do usług społecznych, w tym integracja ze środowiskiem lokalnym – projekty konkursowe.

Koszt projektu wynosi 449.690,62 zł , w tym 381.568,12 to środki dofinansowania.

Realizatorem powyższego projektu będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybnie, który w najbliższym czasie ogłosi rekrutację dla osób chętnych do uczestnictwa w w/w przedsięwzięciu.

W ramach projektu przewidziano utworzenie klubu seniora i świetlicy w Lokalnym Centrum Aktywności Społecznej, miejsca w którym odbywać się będą kompleksowe usługi społeczne, w tym poradnictwo specjalistyczne, zajęcia rozwijające, wyrównujące szanse edukacyjne, warsztaty i treningi dla 50 uczestników projektu ( seniorzy, dzieci i młodzież oraz ich rodzice). Czas trwania projektu wynosi 9 miesięcy i zostanie zakończony 30 czerwca 2023 r.